Strategie nebună pentru un parior din Anglia! Joacă săptămânal de 8 ani, a câștigat de numai 6 ori și tot e pe plus!

_91966061_img_5188

Un parior din Anglia are una dintre cele mai ciudate strategii. Deși pariază săptămânal și a câștigat de 6 ori în 8 ani, tot reușește să aibă un bilanț pozitiv.

Roger Hamilton-Kendall este un fan al lui Exeter City, iar din aprilie 2008 a început să parieze constant pe scor corect la partidele favoriților. ”Am visat în 2008 cum o batem pe Torquay cu 4-1 în turul barajului pentru promovare în Conference. Mai mult pentru amuzament m-am dus și am pariat 10 lire pe o victorie cu 4-1. Am pierdut însă, 1-2.

Apoi am uitat complet de idee. Mi-am amintit înainte de retur, când mergeam spre stadion și am văzut o agenție de pariuri. Am zis că trebuie să încerc din nou. Restul e istorie”, a povestit Roger pentru BBC.

Exeter a câștigat atunci cu 4-1, iar Roger a început să parieze la fiecare meci pe o victorie cu 4-1 a favoriților. Deși a câștigat numai de 6 ori în 8 ani, acesta susține că are cam 600 de lire profit.

Putea încasa 5000 de lire!

Pariorul și-a amintit și de biletele pierdute la limită. Primul, pus în 2011, la meciul cu Charlton: ”Primisem o cotă de 500 pentru o victorie în deplasare cu 4-1. Aveam 3-1 și mai erau 10 minute din meci, când Jamie Cureton a ratat o ocazie uriașă. Câștigam 5.000 de lire!”.

”A mai fost un alt meci, cu Sheffield Wednesday, când Exeter conducea cu 4-1 și a mai marcat un gol în minutul 90+3!”, își amintește Roger.