Blat în tenis demonstrat la tribunal! A recunoscut că a pierdut intenționat un set în fața unui anonim

tenis

Oliver Anderson a recunoscut în instanță că a luat parte la un meci trucat anul trecut.

În vârstă de 19 ani, Anderson și-a recunoscut faptele în fața anchetatorilor și a povestit în detaliu cum a funcționat duelul trucat de la Traralgon Challenger de anul trecut.

Anderson a intrat în vizorul anchetatorilor în ianuarie, însă nu a recunoscut nimic până joia trecută.

oliver-anderson

Tenismenul a fost abordat înainte de partidă de un prieten din Queensland care i-ar fi spus acestuia că trebuie să trântească primul set.

Crownbet a raportat la momentul respectiv pariuri suspicioase pe partida lui Anderson, mai ales după ce un individ a pariat 10.000 $ că acesta pierde primul set împotriva unui adversar situat cu 900 de locuri în urma sa.

Următoarele două seturi s-au încheiat cu victoria lui Anderson, facilă de altfel, 6-0, 6-2.