Primele cote pentru US Open » Ce șanse i se dau Simonei Halep la ultimul Grand Slam al anului

Tennis - Wimbledon - London, Britain - July 11, 2017   Romania’s Simona Halep celebrates winning the first set during the quarter final match against Great Britain’s Johanna Konta    REUTERS/Tony O'Brien

Simona Halep a ratat șansa de a trece pe primul loc în clasamentul WTA imediat după Wimbledon, părăsind turneul londonez în sferturile de finală.

Românca se menține pe locul 2 în ierarhie și se afla la o distanță infimă, 185 de puncte de noua ocupantă a primului loc, Karolina Pliskova. Casele de pariuri oferă deja primele cote pentru ultimul Grand Slam din acest an, unde Simona este a șasea favorită la câștigarea trofeului.

Înregistrează-te acum la NetBet și primești un bonus de 1.500 de ron!

În acest an, Halep a fost eliminată în primul tur la Australian Open, a cedat în finală la Roland Garros și a fost învinsă în sferturi la Wimbledon. Sezonul trecut, jucătoarea noastră a fost eliminată în sferturi la US Open.

Primești un freebet de 40 de ron dacă pariezi de pe mobil folosind acest link

Mai bine cotate decât Simona la turneul american sunt Angelique Kerber, Karolina Pliskova, Victoria Azarenka, Maria Sharapova și Garbine Muguruza.

US Open va avea loc între 28 august și 10 septembrie și va fi transmis de Eurosport.

9.50 este cota Simonei Halep la câștigarea trofeului de la US Open »»» Pariază AICI