Jelena Ostapenko - Simona Halep, cota 1.89

gsp

Finala Roland Garros tenis feminin – Paris, Franța.

Șase meciuri în două săptămâni pentru fiecare jucătoare. Halep este genul de jucătoare defensivă, iar Ostapenko agresivă. Halep va încerca să lungească punctele, știind că adversara ei are mult mai multe minute jucate pe teren decât ea. În ultimele două faze ale turneului -sferturi și semifinale – ambele au petrecut peste 90 de minute pe teren. Halep cu Kasatkina cu un set câștigat la zero a avut 80 de minute pe teren, cu Maria Tatjana 6-3 6-4 84 de minute pe teren. Oboseala și tensiunea și dorința de a învinge nu cred că vor aduce jocuri câștigate ușor de nicio parte. Nu cred că vreun set se va termina 6-0, ba chiar cred că va fi și un tie-break ce va duce meciul la minim 90 de minute jucate.